Stewardessa Kraków

Stewardessa Kraków


Stewardessa z Krakowa to osoba pracująca w samolotach i na statkach wycieczkowych. Jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom lotu i wycieczek. Musi być pewna siebie, komunikatywna, otwarta oraz zadbana.

Stewardessa musi posiadać wykształcenie minimum średnie, może mieć wyższe wykształcenie oraz mile widziane jest wykształcenie kierunkowe. Najczęściej w zawodzie tym pracują osoby młode, wiek 30 lat to granica gdzie osoba chętna do tej pracy może zostać przyjęta. Musi doskonale pływać, mieć nerwy na wodzy i radzić sobie w stresujących sytuacjach. Stewardessa z miasta Kraków powinna znać przynajmniej dwa języki obce, nie bać się wysokości ani małych przestrzeni.

 

Obowiązki Stewardessy:

 

Zarobki stewardessy - Ile zarabia stewardessa?

Stewardesa może liczyć, w zależności od linii lotniczej oraz umiejętności i doświadczenia na zarobki od 3 tys zł. Do podstawowego zarobku otrzymuje także premię, dodatki za pobyt w powietrzu i pobyt poza miejscem zatrudnienia. W przypadku dłuższych lotów, pracodawca zapewnia hotel oraz kieszonkowe w walucie danego kraju. Oczywiście dzięki swojej pracy ma duże zniżki na zakup biletów na rejsy. Spora część stewardess zarabia ponad 6 tysięcy polskich złotych miesięcznie.

 

Jak zostać stewardessą lub stewardem?

Osoba ubiegająca się o stanowisko stewardessy lub stewarda przechodzi rekrutację wieloetapową. Aby dostać pracę najpierw należy przygotować CV oraz list motywacyjny. Osoba ta musi przedstawić zaświadczenia o niekaralności, zdjęcie paszportowe, fotografie sylwetki oraz jeśli posiada certyfikat językowy. Po wstępnym zatwierdzeniu kandydatka zaproszona zostaje na rozmowę kwalifikacyjną. Następnie przechodzi testy językowe i psychologiczne. Uczestniczy w ćwiczeniach związanych ze współpracą z pasażerami, a także sprawdzana jest jej umiejętność pracy w zespole. Na koniec rekrutacji kandydatka, kandydat na stewardessa musi zdać egzamin, który zagwarantuje pracodawcy że osoba ta jest przygotowana do profesjonalnej obsługi podczas rejsu.

 

Lotnisko w Krakowie Balice

Największe międzynarodowe lotnisko pod imieniem Jana Pawła II znajduje się 11 km od Krakowa. Lansuje się na drugim miejscu pod względem ilości wylotów jak i obsłużonych pasażerów. Prowadzi bardzo dobry program lojalnościowy dla swoich klientów, który oferuje tańsze bilety i dużo gratisów. Program ten nazywa się Kraków Airport Loyalty. Wszyscy którzy maja ukończone 18 lat mogą do niego przystąpić. Obok lotniska znajduje się hotel, terminal pasażerski oraz kolejka, która dowozi pasażerów do lotniska.

 

Lotnisko Kraków-Balice oferuje wiele usług i jest pomocne dla każdego podróżnego.

Artykuły