Stolarz Poznań

Stolarz Poznań


Stolarz w Poznaniu to rzemieślnik, który zajmuje się pracą z produktami drewnianymi. Świadczy usługi związane z montażem, obróbką oraz naprawą elementów drewnianych. Zawód ten wymaga dużej wiedzy na temat gatunków drzewa, oceny ich jakości jak i też przeznaczenia. Praca stolarza wymaga zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej oraz odczytywanie rysunków technicznych. Powinien być silnym, zdrowym mężczyzną o sokolim wzroku. Aby zostać stolarzem należy skończyć zasadniczą szkołę zawodową w kierunku stolarskim, można skończyć technikum drzewne lub zdobyć zawód na kursach zawodowych. Po skończeniu tych szkół należy przystąpić do egzaminu zawodowego a później do egzaminu czeladniczego. Następną drogą do podniesienia kwalifikacji jest egzamin mistrzowski, który bardzo pomaga przy jego wysokich zarobkach.

W Polsce rozróżniamy kilka tytułów tych rzemieślników:

Stolarz Meblowy Poznań

Stolarz meblowy to rzemieślnik, który wykonuje różne typy mebli na podstawie szkiców oraz projektów. Jego profesja zajmuje się także naprawą i renowacją mebli. Do realizacji tego wykorzystuje narzędzia ręczne i zmechanizowane. Stolarz meblowy pracuje w firmach meblarskich, fabrykach mebli lub posiada własny warsztat stolarski, w którym produkuje meble na wymiar w Poznaniu.

Stolarz meblowy zajmuje się :

Stolarze meblowi w Poznaniu

  1. Usługi stolarskie Osiedle Orła Białego 3, Poznań, tel: 502046648
  2. Stolarz ASCO osiedle Jana III Sobieskiego 14, Poznań, tel: 618251860
  3. Konkretne meble, Stolarz, ul. Morasko 90, Poznań, tel: 509854769

Stolarz budowlany Poznań

Stolarz budowlany to rzemieślnik, który w warsztacie wykonuje elementy z drewna niezbędne do wykończenia budynków. Potrafi je zamontować na budowie, zajmuje się także montażem drzwi i okien oraz realizuje usługi przy pracach wykończeniowych. Podstawowym zadaniem jest właściwe osadzenie elementów w konstrukcji budynku. Zamocowanie ich za pomocą różnego rodzaju kotew stalowych, klinów oraz wkrętów. Przede wszystkim w trakcie pracy powinien przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Stolarz budowlany to zawód uciążliwy, gdyż większość czasu spędza na dworze, przy każdej pogodzie, cały dzień na stojąco lub w pozycji schylonej. Praca jego jest zespołowa, gdyż wymaga zwykle współpracy jednego lub kilku pracowników.

Stolarze budowlani w Poznaniu

  1. Stolpar Andrzej Parda, Stolarz budowlany, Poznań, tel: 507068053
  2. Stol-Dom E.Rokicka, Stolarz budowlany, Poznań,  tel: 618326057
  3. ITT.Stolraka budowlana Rehau, Veka ,Schuco, Poznań, tel: 618793737

 

Ile zarabia stolarz?

Nie wszyscy stolarze budowlani zarabiają tyle samo. Pensja stolarza budowlanego zależy od stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy oraz regionu Polski. Minimalny zarobek tego rzemieślnika mieści się w granicy od 3-5 tyś miesięcznie.

Jeśli chodzi o zarobki stolarza meblowego to oczywiście są zróżnicowane, zależne od doświadczenia, regionu Polski oraz od kwalifikacji. Jednak nie są niższa niż 3 tyś netto plus premia plus inne profity. Najwięcej zarabia właściciel własnego warsztatu stolarskiego. Najlepsi fachowcy potrafią zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Artykuły