Taksówkarz Warszawa Ochota - TAXI

Taksówkarz Warszawa Ochota - TAXI


Taksówkarz w Warszawie na Ochocie jest to osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia. Jego praca nie należy do najłatwiejszych. Taksówki są dostępne każdego dnia, 24 godziny na dobę. Prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu w zakresie „usługi przewozu osób lub mienia” lub pracuje w korporacji.

 

Aby zostać taksówkarzem w Warszawie na Ochocie należy mieć ukończone 21 lat, prawo jazdy kategorii B, posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz aktualne badania lekarskie i psychologiczne, z których wynika, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania zawodu taksówkarza. Osoba taka musi zdać egzamin z topografii miasta, w którym chce świadczyć usługi. Musi uczestniczyć w szkoleniu transportu drogowego, gdzie uczony jest jak udzielić pierwszej pomocy, poznaje prawa miejskie danego rejonu oraz poznaje topografię miasta jak i okolic. Poznaje tam szczególne miejsca takie jak hotele, szpitale, atrakcje turystyczne. Współcześni taksówkarze należą do korporacji, lub prywatnie świadczą usługi, muszą posiadać licencje a w samochodach montować obowiązkowo kasy fiskalne.

 

Taksówkarz w Warszawie musi być komunikatywny, asertywny, miły, cierpliwy, dobrze jeździć autem, dbać o swoje auto jak i czystość w nim. Powinien być gotowy do odpowiedzi na pytania pasażera, do zapakowania i wyładowania jego bagaży. Taryfiarz powinien lubić pracę z ludźmi, ponieważ praca z nimi może być bardzo męcząca. Nie powinien pytać się pasażera po co jedzie, jaki jest cel skorzystania z taxi. Nie ma prawa komentowania jego krótkiej podróży oraz wyrażania opinii na temat klienta.

 

Jakie koszty ponosi taksówkarz?

 

 

 

TAXI Warszawa Ochota – lista i numery telefonu

Wymienię kilka firm, które świadczą usługi jako taxi w Warszawa Ochota:

1. Halo-Taxi – OK! ul. al. Jerozolimskie 144, numer telefonu 660 601 601

2. Rozenfeld Zbigniew. Taxi osobowe tel: 880 226 190

3. Szy-k-Taxi. Szymański K. tel: 602 517 484

4. OptiTaxi Warszawa tel: 608 300 500

 

Ile zarabia taksówkarz?

Na wysokość zarobku taksówkarza ma wpływ wielkość miasta, ilość godzin pracy, pogoda, czy pracuje dla korporacji czy prowadzi swoją działalność. Jakie koszty ponosi w ciągu miesiąca. Dlatego trudno ustalić zarobek taksówkarza. Niemniej jednak średnia wysokość zarobków kierowcy TAXI to 3000zł ale są i tacy co potrafią zarobić 10 000zł jako kierowcy VIPów.

Artykuły