Tani mechanik Wrocław

Tani mechanik Wrocław


Tani mechanik samochodowy we Wrocławiu to fachowiec, który zajmuje się naprawą samochodów. Jak wiemy z własnego doświadczenia, gdy kupimy nowy samochód nie potrzebujemy takiego specjalisty, ale z biegiem lat auto używane zaczyna nam się psuć. Wtedy musimy zgłosić się z awarią do mechanika samochodowego, który powinien nam pomóc. Znalezienie dobrego i taniego mechanika nie jest proste, ale na stronach internetowych w każdej miejscowości można znaleźć  kilku polecanych fachowców do naprawy aut. Mamy tam wypisane czym taki fachowiec się zajmuje, jego adres oraz numer telefonu.  Skupmy się na znalezieniu taniego mechanika we Wrocławiu lub okolicy. Na stronach internetowych klienci polecają dobrych fachowców, których już odwiedzili i mają dobre doświadczenie a przede wszystkim są tani.

Ranking mechaników Wrocław

Oto ranking mechaników we Wrocławiu :

ABS Auto Serwis Marcin Stępień

JapanTech

Auto Plus Garage

Finco s.c.

 

Diagnostyka komputerowa silnika Wrocław

Każdy kto posiada auto wie jak ważna jest diagnostyka komputerowa silnika auta. We Wrocławiu znajdziemy dużo firm, które oferują odpłatną diagnostykę komputerową każdego auta. Diagności zajmują się wymianą, naprawą i diagnostyką źle działającego auta. Usługi ich są profesjonalne i na wysokim poziomie. Największymi problemami w aucie, które wymagają diagnostyki komputerowej to:

Dlatego nim zacznie się naprawa auta, diagnosta musi przeprowadzić diagnostykę komputerową całego samochodu. Oczywiście komputer diagnostyczny musi być odpowiedni do rodzaju auta. W każdym dobrym zakładzie samochodowym we Wrocławiu znajdziemy profesjonalny komputer diagnostyczny.

 

Cenik usług mechanika we Wrocławiu

Geometria kół – odpowiedzialna jest za przyczepność kół do jezdni, zbieżność oraz kąt ich pochylenia. Koszt takiej usługi to ok.80-100zł, chyba że mechanik musi wyregulować  kąt każdego z kół, wtedy trzeba będzie dopłacić 20 do 40 zł za każdy kąt.

Wymiana oleju w silniku - olej jest odpowiedzialny za nasze sprawne auto dlatego warto pamiętać o wymianie go w odpowiednim czasie. Mechanik doradzi nam jaki olej jest dobry i odpowiedni dla naszego auta. Koszt takiej usługi + olej wyniesie nas ok 200 zł.

Diagnostyka komputerowa silnika - za prawidłową pracę auta odpowiada komputer, dzięki  któremu znajdziemy i usuniemy awarię. Do takiego badania trzeba znaleźć specjalistyczny warsztat. Koszt takiej usługi lansuje się od 90-150 zł.

Naprawa układu chłodzenia - naprawa taka może obejmować wiele elementów  silnika czy chłodnicy. Mechanik samochodowy powinien wymienić czujnik płynu chłodzącego, bądź naprawę nagrzewnicy albo też naprawę przewodów chłodzących. Koszt takiej usługi to 100-500 zł.

Wymiana rozrządu - awaria taka może spowodować uszkodzenie silnika więc nie należy jej bagatelizować. Mechanik musi wymienić pasek na nowy. Cena usługi zależna jest od modelu auta czym nowszy model tym usługa droższa. Cena takiej usługi mieści się od 80-500 zł.

Naprawa skrzyni biegów - skrzynia biegów to najważniejsza część podzespołu auta, wpływa na jakość i bezpieczeństwo jazdy. Jest to najdroższa część  w aucie. Trudno jest oszacować koszty wymiany tej części. Samo wyjęcie skrzyni może kosztować 2,5 tyś zł a resztę wymiany zepsutych części to kolejne 2 tys.

Pamiętajmy, że każda naprawa wymaga indywidualnej wyceny, w zależności od rodzaju i marki samochodu oraz zakresu koniecznych do wykonania napraw. Wiele zależy również od cen wymienianych części. Rzeczą oczywistą jest, że zamienniki będą dużo tańsze, niż części zalecane przez producenta samochodu. O tym jakie części będą montowane decyduje klient.

Mechanik samochodowy

Każdy młody człowiek, który chce zostać mechanikiem samochodowym  musi zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe.  Mechanik samochodowy powinien mieć wykształcenie zawodowe lub średnie techniczne samochodowe oraz prawo jazdy kat. B. Uprawnienia do naprawy samochodów można również uzyskać kończąc kwalifikacyjny kurs zawodowy na mechanika pojazdów samochodowych. Kurs pozwala uzyskać kwalifikacje w przeciągu kilku miesięcy.  Bardzo ważne jest także doświadczenie zawodowe w wykonywaniu usług samochodowych. Mechanik musi posiadać dogłębną znajomość budowy i zasady działania wszystkich zespołów i układów pojazdu, zwłaszcza w obrębie obsługiwanej marki i typu pojazdu. Istotną cechą w tym zawodzie jest zdolność koncentracji uwagi, która pozwala na znalezienie usterki i jej usunięcie. Produkowane obecnie samochody posiadają bardzo rozbudowaną elektronikę. Dlatego bardzo ważna jest też umiejętność obsługi komputera diagnostycznego, który pozwala zlokalizować usterkę, kasować błędy oraz ustawić parametry zamontowanych podzespołów. Najbardziej ceniony mechanik samochodowy to taki, który ma doświadczenie w naprawie aut marki VW, Audi, Mercedes, Citroen, Peugeot, Fiat, Seat, Honda, Toyota.

Poniżej lista częstych napraw w autach :

- naprawa układu napędowego (silnik i skrzynia biegów),

- naprawa i czyszczenie układu paliwowego,

- naprawa układu kierowniczego,

- naprawa i obsługa układu hamulcowego,

- naprawa układu wydechowego,

- naprawa i obsługa układu chłodzenia,

- naprawa i obsługa układu smarowania silnika,

- naprawa i konserwacja zawieszenia pojazdu,

- ustawienie geometrii kół,

- wymiana opon,

 

Ile zarabia mechanik samochodowy?

Mechanik samochodowy może zarobić niezłe pieniądze. Średnie zarobki mechanika wynoszą od 3 do 6 tyś zł. Natomiast jeśli posiada on wieloletnie doświadczenie w naprawie samochodów to nawet 8 – 10tyś zł.

Artykuły