Telemarketer

Telemarketer


Telemarketer to osoba, która za pomocą telefonu kontaktuje się z potencjalnymi odbiorcami danej usługi lub produktu i tłumaczeniu aby skorzystali z przygotowanej oferty. Jest to znana forma sprzedaży bezpośredniej. Telemarketer ma w obowiązku budowania baz teleadresowych, udzielania informacji, prezentacji promocji danego produktu.

 

Telemarketer powinien być odporny na stres, posiadać wysokie zdolności komunikacyjne, miły, pewien swoich wiadomości oraz umiejętność współpracy w kolektywie. Powinien umieć radzić sobie w sytuacji, gdy rozmówca jest wrogo nastawiony. Do jego obowiązków należy stały i regularny kontakt telefoniczny z klientami, jego praca powinna być efektywna i skuteczna w sprzedaż produktu, usługi, a także powinien rozwijać się przez dodatkowe kursy. Powinien posiadać minimum wykształcenie średnie, umieć obsługiwać komputer oraz znać przynajmniej jeden obcy język. Bardzo ważne w pracy telemarketera jest miły głos oraz dobra dykcja. Pracuje w biurze, zazwyczaj w 8 godzinnym systemie pracy.

 

Jaki powinien być telemarketer?

 

W obecnych czasach i przepisach o RODO, telemarketer ma obowiązek poinformować rozmówcę, że dzwoni z ofertą marketingową, że rozmowa jest nagrywana oraz kto jest administratorem danych.

 

Co roku w Polsce odbywa się konkurs telemarketera, podzielony jest na kilka działów w tej branży:

 

Najlepsi telemarketerzy w Polsce

Najlepszym telemarketerem w 2019 roku byli:

 1. Kategoria Obsługa klienta
  Anna Gniot, UPC Polska Sp. z o.o.
 2. Kategoria Helpdesk dla klientów
  Krystian Żmuda, Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o.
 3. Kategoria Helpdesk wewnętrzny
  Krzysztof Pater, Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o.
 4. Kategoria Sprzedaż outbound
  Michał Fibak, T-Mobile Polska S.A.
 5. Kategoria Windykacja
  Paweł Teska, PKO Bank Polski S.A.
 6. Kategoria Inne Projekty telefoniczne
  Przemysław Sroka, Alior Bank S.A.

 

Zarobki telemarketera - Ile zarabia telemarketer?

Zarobki telemarketera podzielone są na dwie części, podstawa oraz premia. Premia przyznawana jest od ilości nowych klientów oraz od kwoty sprzedanych produktów. Zarobki wahają się od ok. 2000 zł do ok. 3500 zł brutto. Miesięczne wynagrodzenie na stanowisku kierownika telemarketera wahają się od 5 tyś zł do 11 tyś zł.

Artykuły