Toksykolog Zgierz

Toksykolog Zgierz


Toksykolog ze Zgierza łączy wiedzę farmaceuty, chemika, lekarza. Jego zadaniem w pracy jest odkrycie zagrożeń toksykologicznych, rozpoznanie zatruć, wykrycie środków toksycznych oraz analizę szkodliwych substancji, trucizn, leków oraz narkotyków.

Badanie toksykologiczne w Zgierzu wykonuje toksykolog w przypadku podejrzenia zatrucia związkami toksycznymi lub podejrzewa się pacjenta, że może być pod wpływem środków odurzających. Czasami należy zrobić takie badanie zmarłemu, gdy nie można znaleźć przyczyny jego zgonu.

 

Toksykologię dzieli się na trzy działy:

 

Wykształcenie toksykologa

Toksykolog musi mieć ukończone średnie z maturą, następnie studia na kierunku chemia i toksykologia: medyczna, kliniczna, środowiska wodnego, żywności czy diagnostykę laboratoryjną. Studia licencjackie I stopnia trwają 3 lata lub 2 lata studia II stopnia. Uczy się tam prawodawstwa toksykologicznego, analiz genetycznych, diagnostyki mikrobiologicznej, toksykologii zatruć ostrych. Nauka kończy się uzyskaniem dyplomu. Ich wiedza i umiejętności pozwalają na współpracę z lekarzami medycyny sądowej, prokuratorami, policją i sądami. To właśnie toksykolodzy wydają ekspertyzę potrzebną w trakcie zgonu, sprawy w sądzie lub podejrzanego o rozprowadzanie środków odurzających.

 

Lekarze toksykolodzy w Zgierzu

Miejsca gdzie możemy znaleźć dobrego toksykologa w Zgierzu.

 

Gdzie pracuje toksykolog?

Toksykolog Zgierz może pracować dla szpitala, przychodni, w instytucjach porządku publicznego, gdzie ekspertyza jest podstawą dla wydania wyroku. Może również zajmować się także prowadzeniem własnych badań na temat epidemii oraz szkodliwego działania substancji chemicznych. Toksykolog powinien posiadać bardzo dobrą pamięć, wiedzę, zamiłowanie, być sumiennym, rzetelnym, odpowiedzialnym i dokładnym.

 

Zarobki toksykologa - Ile zarabia toksykolog?

Zarobek toksykologa uzależniony jest od miejsca zatrudnienia, stażu pracy, zajmowanego stanowiska i może wynosić od 4000 zł do 8000 zł brutto.

Artykuły