Transplantolog Bytom

Transplantolog Bytom


Transplantolog z Bytomia to lekarz z działu chirurgii, specjalizuje się w przeszczepianiu narządów.

Transplantolog musi posiadać wyższe wykształcenie medyczne w kierunku transplantologia kliniczna, immunologia, intensywna terapia a także z zakresu psychologii klinicznej. Następnie musi mieć ukończone kursy według ustawy transplantacyjnej.

Transplantolog w Bytomiu aby dokonać przeszczepu, musi wykonać pacjentowi szereg badań a najważniejsze określić jego grupę krwi, ponieważ to na tej podstawie biorcy organów dopasowywani są do dawców. To on organizuje, nadzoruje, koordynuje i dokumentuje do kwalifikacji dawcy narządów.

Wykonywanie zawodu lekarza transplantologa nie należy do łatwych nie tylko ze względu na wysoki wymiar trudności zabiegów transplantologicznych ale sam kontakt z rodziną chorego w celu ich pomocy i współpracy dla potrzeb przeszczepu od umierającego pacjenta. Każdy pacjent u którego zostanie stwierdzona śmierć mózgu, transplantolog może użyć do przeszczepu jego serca oraz pobrać narządy, które są bez uszkodzeń niedokrwiennych. Natomiast za zgodą pacjenta transplantolog może pobrać nerkę czy szpik kostny jeśli jego życie nie będzie narażone na niebezpieczeństwo. Każdy taki pacjent może prowadzić normalny tryb życia. Jego narządy mogą pomóc choremu, który od wielu lat ma problemy zdrowotne.

 

W jaki sposób możemy złożyć sprzeciw pobrania naszych narządów, organów?

 

Lekarze transplantolodzy w Bytomiu

Polecani lekarze transplantolodzy z Bytomia i okolic.

 

Zarobki transplantologa - Ile zarabia transplantolog?

Zarobki tego specjalisty uzależnione są od miejsca pracy. Średnia pensja osób na tym stanowisku wynosi 4500 złotych i dochodzi do 7 tyś złotych.

Artykuły