Wulkanizacja Limanowa - wymiana opon

Wulkanizacja Limanowa - wymiana opon


Wulkanizacja Limanowa to nic innego, jak serwis który zajmuje się naprawą opon. Warsztaty wulkanizacyjne w Limanowej to miejsca, w których kierowcy mogą doswiaczyć profesjonalnych usług z zakresu ogumienia. Mogą to być wymiany opon sezonowych, naprawa popsutej opony jak również diagnostyka, konserwacja, bieżnikowanie opon. Wulkanizacja jest procesem obróbki opon z głównego składnika , czyli kauczuku, dzięki któremu stają się one bardziej elastyczne i funkcjonalne.

Obecnie w Limanowej mamy liczne techniki naprawiania kół i opon. W warsztatach profesjonalnych znajdują się narzędzia oraz maszyny do wulkanizacji starą metodą, czyli “na ciepło” jak i także metodą chemiczną“na zimno”. Jest to możliwe dzięki chemicznej wulkanizacji. Przy pomocy tych rozwiązań jednak nie udaje nam się naprawić wszystkich uszkodzeń. Wybierając fachowca z Limanowej, warto zdecydować się na doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę, który nie tylko zajmie się skuteczną wulkanizacją opon, ale również doradzi, jak o nie zadbać.

 

Wymiana opon w Limanowej

Producenci ogumienia od lat trzymają się wersji, że opony zimowe należy zamontować wtedy, gdy temperatura spada poniżej plus 7 stopni. Natomiast wymiana opon na letnie należy dokonać, gdy temperatura w okresie wiosennym przekroczy 7 stopni. Po wymianie opon warto sprawdzić ich geometrię, wyważyć je oraz sprawdzić ich ciśnienie. W wykwalifikowanym warsztacie samochodowym w Limanowej wszystkie takie usługi mamy dostępne. Żeby zdemontowane z auta opony przetrwały do następnego sezonu, trzeba zadbać o właściwe warunki ich przechowywania. Opony powinny być składowane w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu. W żadnym wypadku nie wolno wieszać ściągniętych opon, należy je bezpiecznie stawiać pionowo by spokojnie przetrwały do następnego sezonu. Dobrze składowane opony powinny wytrzymać w stanie nadającym się do użytkowania nawet przez 10 lat.

 

Cena wymiany opon w Limanowej

Cena usługi zależy od rozmiaru oraz typu opony, podamy kilka usług z cenami za jedną oponę:

Na rynku w Limanowej ukazała się nowa opcja wulkanizacji, jest to wulkanizacja mobilna. Jest to usługa przystosowana na potrzeby klienta, który jesli nie ma ochoty, ani czasu stać w długich kolejkach do wymiany lub naprawy opon. Takie rozwiązanie jest ogromną oszczędnością czasu dla właściciela auta. Usługa ta wykonywana jest w miejscu zamieszkania klienta. Można ją wykonać tam, gdzie będzie odpowiednio dużo miejsca, aby dało się zdjąć starą oponę i założyć nową oponę. Cena wulkanizacji mobilnej jest uzależniona od rodzaju felgi, wybranego terminu i typu samochodu. Nie jest to szczególnie droga usługa.

 

Ile kosztuje wymiana opon w Limanowej?

Koszty wymiany opon różnią się w zależności od warsztatu samochodowego, a także od jego lokalizacji. Teoretycznie, najdrożej jest w wielkich miastach, a najtaniej w małych miejscowościach. Podamy kilka cen w uzależnieniu, czy jest to felga stalowa czy aluminiowa, odnosząc się do całego kompletu opon wraz z wyważaniem:

Felga stalowa

Felga aluminiowa

Artykuły