Zegarmistrz Kościan, Śrem – Naprawa zegarków

Zegarmistrz Kościan, Śrem – Naprawa zegarków


Zegarmistrz w Kościanie i Śremie to człowiek, który produkuje i naprawia zegarki. Doskonale zna mechanizmy działania zegarków i potrafi poradzić sobie z ich uszkodzeniem. W jego kompetencji jest także wymiana paska, baterii lub wyczyszczenie całego mechanizmu. Powinien mieć zdolności manualne.Aby zostać zegarmistrzem należy ukończyć 3 letnią naukę w zespole szkół zawodowych w kierunku zegarmistrzowskim, zasięgnąć praktyk oraz zdać egzamin czeladniczy. Podnosząc swoje kwalifikacje w praktykach oraz w technikum może zostać mistrzem w tej profesji. Najważniejszymi cechami zegarmistrza to cierpliwość, skrupulatność oraz precyzja.

 

Zegarmistrz z Kościana i Śremu jest osobą obowiązkową, dotrzymuje terminów i wszystkie swoje usługi realizuje z precyzją i dokładnością. Przy obsłudze z klientem musi wykazać się cierpliwością, przyjąć zlecenie oraz ustalić z klientem problem jaki tkwi w zegarku. Klient może przynieść do naprawy zegarek na rękę, budzik czy ścienny. Zegarmistrz wykonuje swoją pracę za pomocą specjalistycznego sprzętu, co zegarmistrza zobowiązuje do ogromnej precyzji i skupienia.

Większość zegarmistrzów pracuje na własny rachunek otwierając swoją firmę usługową. Niewielka ilość zegarmistrzów decyduje się na pracę w dużych zakładach produkujących zegarki, uczestniczą tam w projektowaniu i testowaniu nowych typów zegarków, ponieważ posiadają wiedzę z wielu dziedzin związanych z elektroniką i nowymi tworzywami.

 

Podstawowymi zestawami narzędzi zegarmistrzowskich są:

 

Logiczne myślenie jest cechą niezbędną u zegarmistrzów oraz wytrwałość i nie zniechęcanie się do wykonywanej naprawy. Zegarmistrz inaczej profesjonalista w swojej dziedzinie zawsze znajduje czas na naprawę skomplikowanych modeli i dzięki temu może zarobić dość dobre pieniądze. Potrafi zdiagnozować problem złego działania zegarka lub awarii mechanizmu zegarka, a także odpowiednio wyregulować jego pracę.

 

Zegarmistrzowie w Kościanie i Śremie

Poniżej lista zegarmistrzów świadczących zegarmistrzowskie usługi w Kościanie i Śremie

  1. Diament Beata Kaczmarek ul. Piłsudskiego 19, Kościan
  2. Usługi zegarmistrzowskie Edward Klemenski ul. Szczepanowskiego13-15, Kościan
  3. Zegarmistrzostwo Tadeusz Michalski ul. Targowa 2, Kościan
  4. Zegarmistrzostwo Zdzisław Kawala ul. Kościuszki 26C
  5. Dębiński Leszek. Zegarmistrzostwo - 1 Maja 9, 63-100 Śrem, tel. 504 166 838
  6. Kaiser Janina. Sprzedaż, naprawa zegarów i zegarków - Powstańców Wlkp 4, 63-100 Śrem

 

Ile zarabia zegarmistrz? Zarobki zegarmistrza

Zarobki tego mistrza od zegarków zależą od tego w jak dużej firmie pracuje lub czy posiada własną działalność. Zarobek uzależniony jest również od umiejętności, renomy i precyzji. Ich zarobek kreuje się w granicach od 3 tyś do 5 tyś złotych.

Artykuły