Adwokat Wałbrzych - Prawnik Wałbrzych

Adwokat Wałbrzych - Prawnik Wałbrzych


Adwokat Prawnik Wałbrzych to zawód prawniczy, który świadczy usługi w poradach prawnych oraz w pomocy w sporządzaniu akt prawnych. Takiego prawnika obowiązuje zachowanie tajemnicy. Adwokat nie może wykonywać zawodu jeśli jego małżonek pełni funkcje sędziowskie, prokuratorskie lub w okręgu izby adwokackiej. Zawód ten należy do palestry adwokatów i aplikantów adwokackich wpisanych do Izby Adwokackiej. Każda sprawa trafiająca do adwokata jest indywidualna i cena ustalona jest z klientem. Adwokat reprezentuje swojego klienta w sądzie jak i urzędach. Nie jest on od osądzania swojego klienta a od pomagania mu. Wielu dobrych adwokatów można znaleźć w wielu miastach, więc w Wałbrzychu jest ich dość duża lista.

Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć 4 letnią praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Natomiast osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauki prawne są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego. Obecnie w Polsce mamy ponad 7 tys. adwokatów, czym też może pochwalić się miasto Wałbrzych.

W zależności od regionu początkujący adwokat zarabia od 1,5 tys. zł do 3 tys. zł. Z czasem profity rosną, gdyż dochodzą do nich premie za wygrane sprawy i różnego rodzaju prowizje. Jako właściciel dobrej kancelarii może liczyć na dochody w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Adwokat może pracować w zespole adwokackim, jak też może posiadać własną kancelarię. Cechuje go dobra pamięć, logiczne myślenie i kojarzenie szczegółów istotnych do sprawy.

Prawnicy w Wałbrzychu

1. Kancelaria Adwokacka Mirella Nowak - Wałbrzych

2. Kancelaria Adwokacka Adwokat Justyna Żyłak - Matwiej - Wałbrzych

3. Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Młynarska - Wałbrzych

4. Kancelaria Adwokacka Katarzyna Stuchły - Wałbrzych

5. Kancelaria Adwokacka Adam Gabrielski - Wałbrzych


Cennik usług Adwokata w Wałbrzychu

Tak jak pisaliśmy wcześniej, ceny są indywidualne i trudno z góry założyć ile sprawa, która nas dotyczy może kosztować. Zapewne jest to zależne też od regionu Polski, od sprawy oraz jak dużo czasu będzie nam musiał poświęcić adwokat.

Podamy zakres cen minimalnych, które możemy zapłacić w Kancelarii:


Darmowa pomoc prawna w Wałbrzychu

Od kilku lat w Polsce mamy punkty darmowej pomocy i poradnictwa oraz edukacji prawnej przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości. W całym kraju jest ich w sumie ponad 1500. Uprawnieni do tego są:

 

Lista Kancelarii Prawnych świadczacych nieodpłatną pomoc prawną w Wałbrzychu:

Artykuły