Lekarz rodzinny Zawiercie

Lekarz rodzinny Zawiercie


Lekarz rodzinny w Zawierciu to lekarz pierwszego kontaktu. Specjalizuje się medycyną rodzinną. Zajmuje się profilaktyką zdrowotną, diagnozowaniem i leczeniem wszystkich członków rodziny. Opieka lekarza rodzinnego obejmuje poradnictwo, jak i wizyty domowe.

Aby zostać lekarzem rodzinnym należy ukończyć 6-letnie studia medyczne. Kolejnym etapem jest odbycie 13-miesięcznego stażu podyplomowego. Następnie należy rozpocząć specjalizację z medycyny rodzinnej, które trwa 4 lata i w trakcie lekarz odbywa wiele różnych staży między innymi z medycyny rodzinnej, z chorób wewnętrznych, chirurgii, pediatrii czy ginekologii.

 

Obowiązki lekarza rodzinnego:

 

Lekarz rodzinny z Zawiercia wypisuje skierowania na różne badania, które są potrzebne do postawienia dobrej diagnozy oraz kieruje pacjenta na podstawowe badania. Zleca także zrobienie RTG lub USG, wszystko zależy od tego co dolega pacjentowi. Jeśli zachodzi potrzeba wypisuje skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

 

Poradnia lekarza rodzinnego w Zawierciu na NFZ i prywatnie

Podamy kilka miejsc, w których można skorzystać z opieki lekarza rodzinnego w Zawierciu zarówno na NFZ jak i prywatnie.

  1. Ośrodek Medycyny Rodzinnej NZOZ tel: 32 503 14 15
  2. EUROMED Przychodnia lekarska medycyny rodzinnej i specjalistycznej tel: 32 677 14 96
  3. Emi-Med s.c. NZOZ. Przychodnia lekarska tel: 32 671 24 25
  4. Aleksandra Kocoń ul. Poległych 59
  5. Wamed. Specjalistyczna praktyka lekarska. Mazur Włodzimierz tel: 32 670 87 76
  6. Krom-med. NZOZ tel: 32 672 43 40
  7. lekarz Edyta Wnuk-Białas ul. Parkowa 12
  8. lekarz Beata Gamrot-Biała ul. Parkowa 7

 

Ile zarabia lekarz rodzinny?

Zarobki lekarza rodzinnego zależne są od stażu pracy, specjalizacji lekarskiej, miejsca pracy oraz przepracowanych godzin. Zarobki lekarzy rodzinnych wahają się od 6tyś do 11 tyś złotych miesięcznie. Jednak większość z nich zarabia do 9 tyś złotych na miesiąc.

Artykuły