Epidemiolog Warszawa

Epidemiolog Warszawa


Epidemiolog z Warszawy to osoba, która wykrywa i rozpoznaje choroby o znaczeniu społecznym. Przeprowadza badania epidemiologiczne, ocenia warunki sanitarno-higieniczne, wykrywa czynniki szkodliwe dla zdrowia.

Aby zostać epidemiologiem należy skończyć studia w kierunku lekarskim, biologii, farmacji lub weterynarii. Zdobyć dyplom ukończenia któregoś z tych kierunków.

 

Epidemiolog z Warszawy jest osobą ostrożną, posiada umiejętność pracy w zespole, pogłębia swoje umiejętności, przeprowadza badania, wyciąga wnioski oraz potrafi szybko podjąć decyzję. Do jego zadań w pracy zawodowej jest:

 

Epidemiolog z Warszawy może pracować w laboratorium stacji sanitarno-epidemilogicznej i przeprowadza tam następujące badania:

 

Praca epidemiologa z Warszawy jest pracą bardzo odpowiedzialną, epidemiolog musi brać pod uwagę wszystkie epidemie, które spotykają człowieka oraz dbać o to aby się nie rozprzestrzeniały. Wyeliminować wszystkie czynniki środowiskowe, które przyczyniają się do chorób i rozprzestrzeniają w atmosferze oraz wymyślenie szczepionek, które zaprzestaną rozpowszechniać się wśród ludności. Pacjent, który potrzebuje pomocy epidemiologa musi posiadać skierowanie od internisty.

 

Lekarze epidemiolodzy w Warszawie

Znani lekarze epidemiolodzy z Warszawy:

 

Ile zarabia lekarz epidemiolog?

Zarobki lekarza epidemiologa uzależnione są od lat doświadczenia oraz wielkości firmy. Doświadczony epidemiolog średnio zarabia 4600 zł brutto ale może zarobić też do 7 tyś zł. Najwięcej zarobi, gdy prowadzi własną działalność do ok 10 tyś zł.

Artykuły