Ruralista Kęty - Architekt terenów wiejskich

Ruralista Kęty - Architekt terenów wiejskich


Ruralista z Kęt to architekt terenów wiejskich znający się na zasadach przestrzennego planowania wsi oraz projektowaniem terenów dla celów turystycznych znajdujących się poza miastem.

Aby zostać ruralistą należy ukończyć studia o kierunku architekt terenów wiejskich, studenci uczą się o kształtowaniu krajobrazu i architektury wsi. Obok wykładów z teorii ruralistyki w programie studiów znajduje się również projektowanie struktur podmiejskich oraz projektowanie architektoniczne na terenach niezurbanizowanych.

Architekt terenów wiejskich z Kęt zajmuje się terenami wiejskimi. Wykonuje swoje projekty dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych, którzy w ten sposób chcą przyciągnąć do siebie turystów. Ruralista bardzo często zajmuje się rozmieszczaniem obszarów rolnych, gdzie swoimi zdolnościami dzieli się z gminami, powiatami w których rolnictwo i obszary wiejskie są większością. Bardzo często współpracuje z geologami, którzy sprawdzają żyzność gleby oraz mogą doradzić, jakie rośliny lub zboża mogą być zasiane. Wszystkie jego zadania stara się wykonać jak najekonomiczniej by tereny były piękne a nie drogie.

Ruralista z Kęt tworzy i opiniuje dokumenty zwane Miejscowymi Planami Zagospodarowania Terenu poszczególnych obszarów oraz planuje wygląd przestrzeni turystycznych i obiektów, które będą na ich obszarze. Jego praca wymaga wyobraźni przestrzennej i plastycznej jak również kreatywności i specjalistycznej wiedzy z przedmiotów ścisłych i rysunku. Potrafi posługiwać się programami AutoCad, 3DMax, ArchiCad oraz znajomość pakietu MS Office.

 

Co robi i czym zajmuje się ruralista?

Do zadań ruralisty należy:

 

Architekci terenów wiejskich z Kęt

Ruralista z Kęt, polecany przez klientów:

  1. FHU Foresta. Matusiak Bartłomiej ul. Mickiewicza 74B
  2. PPHU "ELKENT" Sp. z o.o. ul. Sobieskiego 16
  3. Spółdzielnia Socjalna Koniczynka ul. Mickiewicza 8
  4. Zielone Marzenia Paweł Dudziak ul. Krakowska 72

 

Ile zarabia architekt terenów wiejskich?

Zarobek architekta terenów wiejskich zależny jest od jego doświadczenia, stażu pracy, miejsca zatrudnienia oraz miasta, w którym pracuje. Jego zarobki zaczynają się od 4 tyś i dochodzą do 6 tyś zł.

Artykuły