Doradca kredytowy Tarnowskie Góry - Kredyty i pożyczki

Doradca kredytowy Tarnowskie Góry - Kredyty i pożyczki


Doradca kredytowy w Tarnowskich Górach to osoba, pośrednicząca między Klientem a bankiem, starająca się o uzyskanie kredytu, pożyczki lub innego produktu bankowego. Aby uzyskać status doradcy kredytowego musi zdać egzamin państwowy i zostać wpisanym do rejestru pośredników kredytowych.

Doradca kredytowy z Tarnowskich Gór aby mógł być niezależnym doradcą musi uzyskać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Musi być wpisany do rejestru doradców, opłacać składkę członkowską i opłacać odpowiednie ubezpieczenie OC. Może pracować jako odrębna jednostka lub być zatrudniony przez bank lub firmę doradczą.

Zadaniem doradcy kredytowego jest znalezienie dla Klienta najbardziej korzystnej oferty dostępnej w banku lub instytucji finansowej. Doradca finansowy zajmuje się wstępną oceną sytuacji finansowej Klienta wykorzystując do tego kalkulatora bankowego a przyznanie kredytu klientowi należy do obowiązków analityka kredytowego.

Każdemu doradcy kredytowemu z Tarnowskich Gór zależy na zadowoleniu Klienta i dlatego dokłada wszelkich starań, aby proces starania się o kredyt, pożyczkę przebiegł jak najsprawniej, a uzyskana oferta kredytu była jak najlepsza. Pomaga on Klientowi w zebraniu wymaganych przez banki dokumentów oraz pomaga wypełnić formularze. W jego zakresie obowiązków jest także monitorowanie sprawy w banku po złożeniu wniosku. Gdy decyzja będzie pozytywna doprowadza do umowy kredytowej oraz uruchomienia kredytu, pożyczki.

 

Główne obowiązki doradcy kredytowego

 

Kredyty i pożyczki w Tarnowskich Górach

Wymienimy kilka miejsc w Tarnowskich Górach, gdzie możemy spotkać doradcę kredytowego:

  1. NOTUS Finanse S.A. ul. Legionów 7 tel: 517 422 299

  2. Progres Arkadiusz Nowak - Doradztwo finansowe ul. Planetarna 8 tel: 503 844 968

  3. OVB Allfinanz ul. Powstańców Śląskich 34/1 tel: 517 677 811

  4. Kredyty-hipoteka.pl ul. Sielanka 50H tel: 604 568 640

 

Zarobki doracy kredytowego - Ile zarabia doradca kredytowy?

Zarobki doradcy kredytowego zwykle opierają się na systemie prowizyjnym a jego wysokość zależy od banku lub instytucji finansowej. Zależne są również od doświadczenia, wykształcenia, czy dodatkowych kwalifikacji. Przeciętny miesięczny zarobek zaczyna się od 3500 zł do 6500zł.

 

Jaką prowizję dostaje doradca kredytowy?

Banki wliczają do całkowitego kosztu kredytu dodatkową opłatę, która jest kosztem opłacenia doradcy. Zazwyczaj jest to od 2 % do 5% wartości zobowiązania.

Artykuły