Lekarz medycyny paliatywnej Grudziądz

Lekarz medycyny paliatywnej Grudziądz


Lekarz medycyny paliatywnej z Grudziądza to specjalista, który zajmuje się opieką nad pacjentem w stadium nieuleczalnej choroby.

Aby zostać lekarzem medycyny paliatywnej należy przede wszystkim kochać ludzi. Studiować kierunek z interny, który trwa 3 lata oraz 2 letni kierunek specjalistyczny z medycyny paliatywnej. Trzeba odbyć obowiązkowe kursy i staże. Niestety bardzo mało jest chętnych do specjalizacji w tym kierunku.

 

Lekarz medycyny paliatywnej z Grudziądza jest osobą o dobrym sercu, empatyczną, posiada dużą cierpliwość oraz zrozumienie dla cierpienia pacjenta. Przysługujące mu 6 dni w roku mobilizuje go do uczestniczenia w konferencjach, kursach naukowych, szkoleniach związanych z udoskonaleniem działu paliatywnego. Lekarz medycyny paliatywnej może być zatrudniony w hospicjum, jednostce szpitalnej opieki paliatywnej i hospicyjnej, jednostce opieki domowej oraz może być konsultantem w zakresie medycyny paliatywnej.

 

Lekarz medycyny paliatywnej z Grudziądza wraz z innymi lekarzami oraz członkami rodziny chorego ustalają plan opieki nad chorym. Opieka ta obejmuje pomoc dla chorego w przypadkach somatycznych, psychicznych i duchowym. W możliwie szybkim tempie lekarz powinien zadbać nad pojawiającym się silnym bólem chorego. Wszystkie informację o stanie chorego lekarz medycyny paliatywnej z Grudziądza przekazuje choremu jak i wyznaczonemu członkowi rodziny. Obowiązkiem lekarza jest przygotować umierającego jak i jego członków rodziny do smierci pacjenta. Wsparcie psychiczne dla członków rodziny po śmierci chorego. Możliwość pożegnania się z nim jak i przygotowania ceremonii pogrzebowej.

 

Kwalifikacje do opieki paliatywnej:

 

Opieka paliatywna obejmuje:

 

Opieka paliatywna Grudziądz

Miejsca, w których możemy spotkać lekarza medycyny paliatywnej z Grudziądza

  1. Opieka Paliatywna na NFZ Mps-Med Sp Z.o.o ul. WARYŃSKIEGO 6 tel: 564517102

  2. Regionalny Szpital Specjalistyczny I piętro budynku "A" przy ul. Rydygiera 15/17

  3. Oddział Medycyny Paliatywnej Szpitalna 6/8

 

Ile zarabia lekarz medycyny paliatywnej?

Zarobek lekarza medycyny paliatywnej uzależniony jest od miejsca pracy, etatu, godzin nadliczbowych. Średni jego zarobek to ok 5 tys zł.

Artykuły