Radiolog Dąbrowa Górnicza - Radiologia

Radiolog Dąbrowa Górnicza - Radiologia


Radiolog z Dąbrowy Górniczej to specjalista, który wykonuje jak i opisuje prześwietlenia różnych części ciała, takie jak: tomografia komputerowa, RTG, USG, mammografia czy rezonans magnetyczny. Wykonuje swoją pracę zarówno na NFZ jak i w gabinecie prywatnym.

Aby zostać radiologiem należy ukończyć 6 letnie studia, zdobyć praktyki i zrobić 5 letnią specjalizację w kierunku radiologii.

Radiologia jest specjalizacją, w której można znaleźć radiologa onkologicznego oraz radiologa zabiegowego. Tak jeden jak i drugi lekarz robi wszystkie prześwietlenia aby zdiagnozować problem u chorego pacjenta.

 

Jakie badania wykonuje radiolog z Dąbrowy Górniczej?

 

Pacjent udający się do radiologa musi mieć skierowanie od specjalisty, w którym opisane są problemy zdrowotne pacjenta. Dzięki prześwietleniu przez radiologa z Dąbrowy Górniczej można precyzyjnie zdiagnozować problem zdrowotny pacjenta i na podstawie prześwietlenia określić prowadzenie leczenia. Jednak przed wykonaniem, któregokolwiek prześwietlenia radiolog przeprowadza wywiad z pacjentem ,czy nie ma przeciwwskazań do zrobienia takiego prześwietlenia.

 

Radiologia w Dąbrowie Górniczej

Znany radiolog z Dąbrowy Górniczej:

  1. Nowa Radiologia ul. Józefa Piłsudskiego 34/634 tel: 32 264 33 80

  2. Burczyk-Madejska Anna, lek. med. Specjalistyczny gabinet lekarski ul. Sucha 15 tel: 501 008 321

  3. Poliklinika Dąbrowska Prinn Sp. z o.o. ul. Józefa Piłsudskiego 92

  4. AMERICAN HEART OF POLAND S.A. ul. Szpitalna 13

  5. Michał Domagała ul. Kasprzaka 36

  6. Andrzej Jan Kasprzak ul. Piłsudskiego 34/634

 

Ile zarabia radiolog?

Zarobki radiologa zależą od etatu na jaki jest zatrudniony, miejsca pracy oraz miasta. Czy wykonuje swój zawód na NFZ czy w prywatnej klinice. Jego zarobki zaczynają się od 4 tyś zł i do tego dochodzą dodatki, które może specjalista dopracować na dyżurach.

Artykuły