Vratislavia - Życie we Wrocławiu

Vratislavia - Życie we Wrocławiu


Wrocław jest miastem historycznym Dolnego Śląska. Jest siedzibą władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone nad Odrą, liczące ok 640 tyś ludności. Miast turystyczne i studenckie. Obecnie we Wrocławiu jest ok. 60 tysięcy obcokrajowców oraz 115 tyś studentów, których ciągle przybywa.

Vratislavia jest miastem biznesu, kariery, studentów, kultury, sztuki i historii, rozwoju wypoczynku i dobrej zabawy, dlatego miasto to jest wyjątkowe tak dla mieszkańców jak i turystów.

 

Wrocław (Vratislavia) jest miastem, które najbardziej się rozwija. Potrafiło odbudować się po wielkie powodzi. Ma najwięcej miejsc na uczelniach, dlatego większość studentów chce kształcić się w tym wielkim i malowniczym mieście. Po studiach łatwo im znaleźć pracę, dlatego że we Wrocławiu rozwija się przemysł, firmy zagraniczne inwestują w to miasto.

Miasto Wrocław (Breslau) należy do jednych z najdroższych miast Polski, to jednak nie brakuje w nim ludności napływowej. Dużo osób kupuje mieszkania, ponieważ we Wrocławiu ludność zarabia na wysokim poziomie i stać ich na taki rarytas. Jest tam najniższa stopa bezrobocia.

 

Uczelnie wyższe i uniwersytety we Wrocławiu

Tu znajdziesz listę uczelni wyższych i uniwerystetów we Wrocławiu

 

 

Turystyczny Wrocław – co zwiedzić we Wrocławiu?

Miejsca turystyczne we Wrocławiu

Turyści, którzy odwiedzają Wrocław powinni odwiedzić takie miejsca jak:

 

Nocne życie Wrocławia

Życie nocne we Wrocławiu tętni życiem, to jeden z piorytetów przebywających tam osób. Ilość pabów czy klubów zachęci każdego aby spędzić tam nie jedną noc.

Można by było wymieniać wiele takich miejsc ale wymienimy tylko kilka z nich:

W każdym z tych lokali można posiedzieć, porozmawiać, wypić dobrego drinka lub potańczyć. Miejscem, gdzie znajdziemy największą liczbę klubowiczów jest bez wątpienia Pasaż Niepolda oraz we Wrocławiu znajdziemy miejsca, w których organizowane są nie tylko imprezy tematyczne, ale też koncerty.

 

Hotele we Wrocławiu

Według Urzędu Marszałkowskiego wynika, że duży procent turystów z zagranicy odwiedza Wrocław w celach biznesowych. Przyjeżdżają prezesi wielkich korporacji, pracownicy naukowi, głowy Państw oraz biznesmeni którzy chcą otworzyć swój biznes w Polsce. Dzięki obcokrajowcom Wrocław stał się jednym z najbogatszych miast Polski.

Największymi i najchętniej odwiedzającymi hotelami we Wrocławiu są:

 

Komunikacja miejska we Wrocławiu

Komunikacja miejska we Wrocławiu jest rozbudowana, sprawna i wygodny dla pasażerów. Można tam podróżować tramwajami, autobusami, podmiejskimi pociągami oraz tanimi korporacjami taxi. Na lotnisko można podjechać busami, autobusami lub ekspresowymi autobusami, które czekają na podróżnych. Natomiast jeśli jedziemy na lotnisko swoim autem, mamy zapewniony parking na czas naszej podróży. Przy terminalu znajduje się bardzo duży parking, który może pomieścić około 1000 pojazdów.

Artykuły