Periodontolog Piekary Śląskie

Periodontolog Piekary Śląskie


Periodontolog z Piekar Śląskich to specjalista, który zajmuje się chorobami przyzębia. Do jego specjalizacji należą również dolegliwości błony jamy ustnej.

Aby zostać periodontologiem należy ukończyć studia magisterskie w kierunku lekarsko-dentystycznym. W trakcie nauki student wybiera konkretną specjalizację w kierunku periodontologii i odbywa staż. Po nauce musi zdać egzamin Lekarsko-Dentystyczny.

 

Periodontolog w Piekarach Śląskich leczy wszystkie części jamy ustnej takie jak dziąsła, język, choroby przyzębia, okostna, cement korzeniowy czy kość w zębodole. Jeśli pacjent zauważa u siebie częste krwawienia z zębów, nieprzyjemny zapach z ust, nawracające afty, wady zgryzu powinien zgłosić się do tego specjalisty.

Przy pierwszej wizycie periodontolog sprawdza całą jamę ustną swojego pacjenta, diagnozuje problem i zaczyna leczenie. Często bywa, że leczenie jest długotrwałe ale skuteczne. Bywają przypadki gdzie koniecznością jest wykonanie zabiegu chirurgicznego.

 

Przyczyną chorób przyzębia to niewłaściwa higiena jamy ustnej. Wielu pacjentów źle myje zęby co przysparza wiele dolegliwości w jamie ustnej. Należy dobrze szczotkować zęby oraz nitką dentystyczną czyścić przestrzeń między zębami. Bakterie pozostawione na zębach powodują stany zapalne tkanek przyzębia. Bywa, że pacjent przyjmuje leki na swoje schorzenia co bardzo często ma to wpływ na stan zębów.

 

Cennik niektórych usług u periodontologa w Piekarach Śląskich:

 

Gdzie do periodontologa w Piekarach Śląskich?

Polecany periodontolog z Piekar Śląskich:

  1. Lek.stom. Anna Stejf ul. Oświęcimska 9

  2. dr Marek Trzensiok ul. Żwirki 5

  3. Poradnia protetyki i periodontologii ul. Bytomska 51

  4. EVANDENT S.c. ul. Cicha 23

  5. DUO-DENTAL Agnieszka Czok ul. M Curie-Skłodowskiej 81

 

Ile zarabia periodontolog?

Trudno wycenić pracę periodontologa, ponieważ zarobek zależy od wykonania zabiegów w jamie ustnej, od ilości przepracowanych godzin oraz od zatrudnienia. Zapewne specjalista ten zarabia najwięcej we własnym prywatnym gabinecie. Zarobki ogólnie zaczynają się od 5 tyś w górę.

Artykuły