Kominiarz Czechowice-Dziedzice

Kominiarz Czechowice-Dziedzice


Kominiarz to osoba, która zajmuje się czyszczeniem i sprawdzaniem stanu technicznego przewodów kominowych. Aby zostać kominiarzem w Czechowicach-Dziedzicach należy ukończyć szkołę o profilu kominiarskim, odbyć praktykę i zdać egzamin czeladniczy lub odbyć 3 letnią praktykę pod nadzorem mistrza kominiarstwa, również zdać egzamin czeladniczy. Każdy z tych przypadków może po 6 latach stanąć do egzaminów mistrzowskich i podnieść swoje kwalifikacje.

 

Do obowiązków kominiarza należy:

 

Po wykonaniu tych czynności kominiarz z Czechowic-Dziedzic powinien wypisać protokół kontrolny z wykonania swojej pracy. Nanieść uwagi jeśli takie zauważył, poinformować o tym mieszkańca oraz poprosić aby awaria została natychmiast usunięta. Pod każdym protokołem gospodarz domu musi się podpisać.

 

Do swojej pracy kominiarz używa narzedzi:

 

Kominiarz musi lubić pracę na wysokości, mieć dobrą kondycję fizyczną, cierpliwość do wykonywanej pracy jak i klientów oraz powinien wykazywać się empatią.

 

Usługi kominiarskie Czechowice-Dziedzice

Wymienimy kilku kominiarzy świadczących usługi kominiarskie w Czechowicach-Dziedzicach:

  1. Usługi kominiarskie, Czechowice-Dziedzice tel: 517 147 911
  2. Usługi Kominiarskie Godziek Krzysztof tel: 503 774 155
  3. Linek Andrzej. Usługi kominiarskie, Czechowice-Dziedzice tel: 32 215 58

 

Ile zarabia kominiarz?

Zarobek kominiarza nie jest jednakowy, zależy od doświadczenia, zatrudnienia oraz wykonywania usług. Mieści się od2,5 tyś i dochodzi do 3,5 tyś zł.

Artykuły