Architekt urbanista Gdańsk

Architekt urbanista Gdańsk


Architekt urbanista z Gdańska zajmuje się planowanie miast, ulepszaniem miejskich przestrzeni oraz jakości życia mieszkańców. Mogą nimi zostać także geografowie, ekonomiści lub socjologowie.

Aby zostać urbanistą należy ukończyć studia II stopnia na wydziale architektury i urbanistyki lub planowania przestrzennego. Muszą zdobyć 2 letnią praktykę i odpowiednie uprawnienia urbanistyczne. Następnie zdać egzamin ustny jak i praktyczny.

 

Zadania architekta urbanisty

Do zadań architekta urbanisty z Gdańska należy:

 

Architekt urbanista z Gdańska może pracować w biurze, pracowni projektowej lub urzędzie. Współpracuje z geodetami, inżynierami komunikacyjnymi oraz z inżynierami ochrony środowiska. Jego praca jest niezbędne do zmniejszenia zniszczeń w środowisku naturalnym oraz zadbanie o przystosowanie infrastruktury komunikacyjnej do rosnącej liczby mieszkańców.

 

Urbanista z Gdańska powinien posiadać wiedzę z zakresu:

 

Biura architektury i urbanistyki Gdańsk

Polecany architekt urbanista z Gdańska

  1. Biuro architektoniczne Mat tel: 58 301 54 90

  2. Prof. Piotr Lorens tel: 58 323 70 24

  3. Pracownia Projektowa mgr inż. arch. Maria Landowska tel: 58 710 41 00

  4. Piotr Paszkowski Po Prostu Architekci tel: 508 936 244

 

Ile zarabia Architekt urbanista z Gdańska?

Zarobki architekta urbanisty z Gdańska uzależnione są od poziomu doświadczenia, wiedzy oraz firmy w której pracuje. Średnia pensja urbanisty z kilkuletnim doświadczeniem mieści się w przedziale 3000 zł do 4000 zł netto.

Artykuły