Analityk finansowy Jastrzębie Zdrój

Analityk finansowy Jastrzębie Zdrój


Analityk finansowy z Jastrzębia Zdrój to osoba, która zajmuje się badaniem finansów firmy. Musi on planować budżet roczny danej firmy oraz tworzyć prognozy ekonomiczne. Współpracuje z działem księgowości i kontroluje koszty przedsiębiorstwa.

Aby zostać analitykiem finansowym trzeba mieć wykształcenie wyższe o kierunku ekonomii, rachunkowości lub finanasów. Dobrze, gdy zna zasady rachunkowości zarządcej. Musi kształcić się oraz poszerzać swoją wiedzę i aktualizować wszystkie wiadomości jakie do tej pory zdobył. Rozwój w tym zawodzie jest bardzo ważny. Jednym z atutów tego stanowiska jest posiadanie co najmniej jednego języka obcego.

Osoba na stanowisku analityka finansowego w Jastrzębiu Zdroju musi być sumienna, dokładna oraz skrupulatna. Musi posiadać zdolności analityczne oraz umiec posługiwać się programem Excel i systemem SAP. Analityk finansowy potrafi dobrze organizować swoją pracę, umie pracować w stresie oraz ma zdolności pracy pod presją. Dodatkowo analityk finansowy powinien być spostrzegawczy, mieć analityczny umysł i sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Warto zrobić certyfikat z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem oraz audytu wewnętrznego.

 

Praca analityka finansowego

Gdzie pracuje analityk finansowy?

Analityk finansowy może pracować w firmach, które są powiązane z finansami tj.

 

Praca analityka finansowego jest bardzo odpowiedzialna, więc winien skupić się w pracy, posiadać dużą wiedzę, być skrupulatny, zachować tajemnicę oraz rzetelność w podejściu do obowiązków. Każdy poczatkujący analityk zaczyna pracę na stanowisku młodszego analityka finansowego, w tej branży można awansować na starszego analityka finansowego, kontrolera finansowego lub dyrektora finansowego. Tak na prawdę awanse zalezą od samego pracownika, czy chce robić więcej niż robił na poczatku swojej kariery czy pozostaćw miejscu swojej kariery.

 

Ile może zarobić analityk finansowy?

Zarobki analityka finansowego mogą się różnić, zależne są od miejsca w którym pracuje, doświadczenia oraz stanowiska, które zajmuje. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku mlodszy analityk finansowy zarabia około 5100 zł brutto a zarobki starszego analityka finansowego mogą wynosić ok. 8500 zł brutto.

Artykuły