Trener piłki nożnej - Trener piłkarski Oława

Trener piłki nożnej - Trener piłkarski Oława


Trener piłki nożnej z Oławy to osoba, który zajmuje się szkoleniem osób do gry w piłkę. Przygotowuje ich w kierunku fizycznym jak i psychicznym oraz motywuje do odpowiednich zachowań na boisku.

Aby zostać trenerem piłkarskim należy mieć ukończone 18 lat, minimum wykształcenie średnie, nie być osobą karaną. Dobrze mieć doświadczenie oraz wiedzę, która jest potrzebna trenerowi. Osoby, które ukończyły studia na kierunku sportowym mają większe szanse zostać trenerem.

Do zadań trenera piłkarskiego z Oławy należy prowadzenie treningów, zgrupowań oraz innych zajęć sportowych w klubach piłkarskich. Trener ma obowiązek przekazać piłkarzom wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pomoże w treningach i udoskonali umiejętności trenujących. Wielkim atutem trenera jest uczestniczenie w kursach i szkoleniach organizowanych przez Polski Związek Piłkarski.

 

Obowiązki trenera piłkarskiego:

 

Praca trenera piłkarskiego z Oławy jest bardzo ciężką pracą, wymaga wiele poświęcenia. Dobry trener poświęca się piłce w każdej wolnej chwili, jego praca jest nienormowana więc wiele godzin może trenować. W swojej pracy wykorzystuje podstawowy sprzęt szkoleniowy, drabinki, małe bramki, płotki treningowe i dość często tablicy taktycznej. Tablica ta pomaga w zrozumieniu młodych trenujących piłkarzy strategie gry. Tablica taktyczna jest podstawowym elementem dobrze zorganizowanego i profesjonalnego treningu.

 

Trenerzy piłkarscy i kluby sportowe w Oławie

Trenerzy piłkarscy i kluby sportowe z Oławy

 

Ile zarabia trener piłkarski?

Zarobki trenera piłkarskiego są uzależnione od wielu czynników, od poziomu klubu, w którym trenuje, od miasta. Jeśli klub sportowy ma dużą renomę tym większą pensję może otrzymać trener. Wysokość zarobków trenera piłkarskiego z Oławy waha się od 3 tyś zł brutto do 6 tyś zł brutto.

Artykuły