Praca, życie i turystyka w Warszawie

Praca, życie i turystyka w Warszawie


Warszawa stolica Polski, miasto stołeczne, metropolia położona nad rzeką Wisła.

Warszawa jest miastem liczącym pond 2 miliony ludności, gdzie można spotkać ludzi mówiących wieloma językami. Jest to punkt spotkań biznesmenów polskich jak i zagranicznych. Odbywają się tam konferencje oraz kongresy biznesowe. Jest punktem spotkań naukowców, ekonomistów, biznesmenów na skale Europy. Wiele Państw inwestuje w Warszawie co podnosi standard życia mieszkańców.

W Warszawie spotkać można studentów z krajów europejskich jak i z innej części świata. Jak podają dane jest 134 studentów na 1000 warszawiaków. Studenci mają do wyboru ponad 80 uczelni, po których mają lepszy start w dorosłe życie, łatwiej znaleźć im prace.

 

Uczelnie wyższe i Uniwersytety w Warszawie

Poniżej lista uczelni wyższych i Uniwersytetów w Warszawie

 

 

Co zwiedzić w Warszawie?

Warszawa to także miasto historyczne, do której corocznie przyjeżdża bardzo dużo turystów polskich jak i zagranicznych. Jest tam bardzo dużo miejsc, które warto odwiedzić:

1. Pałac Kultury i Nauki,

2. Zamek Królewski,

3. Park z Łazienkami królewskimi,

4. Stare Miasto,

5. Plac Zamkowy,

6. Muzea.

 

Dla lubiących fantazję i kolory poleca się odwiedzić Multimedialny Park Fontann, kolory zmieniające się i tańczące w rytm muzyki mogą zauroczyć nie jednego turystę.

Każdy turysta obiera punkt Pałacu Prezydenckiego, aby popatrzeć jak mieszka głowa Państwa. Pałac ten jest bardzo dobrze strzeżony i dla Polaków jest to najważniejsze miejsce. Turyści bardzo często robią sobie tam selfie lub rodzinne fotografie.

Natomiast Stare Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa Unesco, które jest wizytówką Warszawy i zwane jest perłą stolicy.

 

Atrakcje turystyczne w Warszawie

W Warszawie mieszkańcy jak i turyści mogą skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu jak i na koncertach czy salach kinowych. Na świeżym powietrzu można pospacerować w Ogrodzie Zoologicznym, po plaży nad Wisłą czy odwiedzić Papugarnie, w której możemy spotkać bardzo wiele gatunków kolorowych papug. Dla miłośników spektakli warto odwiedzić Teatr Wielki, Teatr Narodowy, Teatr Muzyczny czy wybrać się na koncert do Filharmonii Narodowej, Chopin Point Warsaw, House of Music lub do Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Środki komunikacji w Warszawie

Warszawa jest miastem dobrze skomunikowanym. Mieszkańcy jak i turyści mogą korzystać z komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy) lub z nowoczesnego metra. Metro posiada dwie linie, które łączą całą Warszawę. Długość ogólna metra to ok.35 km i liczy 34 stacje. Natomiast Prezydent miasta Warszawa podjął decyzję o budowie trzeciej linii, która skróci czas przejazdu mieszkańców z Pragi Południe a centrum i Ursynowem.

 

Galerie handlowe w Warszawie

Do Warszawy przyjeżdża bardzo dużo osób, którzy uwielbiają robić zakupy w centrach handlowych. Najbardziej obleganym są Złote Tarasy, Hala Koszyki, Arkadia, Blue City lub Factory Outlet Ursus. Każdy z kupujących może zrobić zakupy, posiedzieć w kawiarenkach czy restauracjach.

Artykuły