Joga Czerwionka - Leszczyny

Joga Czerwionka - Leszczyny


Joga to wyciszające ćwiczenia, które rozwijają możliwości ruchowe ciała i mózgu.

Na jogę mogą chodzić mieszkańcy Czerwionki-Leszczyny do Centrum fitnesu, gdzie mogą spotkać trenera specjalizującego się w ćwiczeniach jogi. Jest to system ćwiczeń fizycznych pozwalający na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka. Przy ćwiczeniach i medytacjach należy pamiętać o właściwym rytmie oddechu. Trener jogi uczy swoich klientów jak oddychać podczas ćwiczeń, pokazuje im jak joga wpływa na kondycję ciała.

W trakcie ćwiczeń jogi uczestnik zapomina o swoich codziennych problemach i swoim ciałem jest tylko i wyłącznie w miejscu ćwiczeń. Na ćwiczenia jogi należy ubrać się wygodnie, bez obuwia, posiadać matę antypoślizgową i trochę przestrzeni. Osoba początkująca pod okiem doświadczonego nauczyciela zostanie dobrze poinstruowana jak dokładnie korzystać z dóbr jogi. Niestety źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do napięcia mięśni i zmęczenia. Joga powinna odbywać się kilka razy w tygodniu i nie powinna przekraczać 50 minut.

 

W czym pomagają ćwiczenia jogi?

Ćwiczenia jogi pomagają w:

 

Pierwsze godziny jogi trener z Czerwionki-Leszczyny zaczyna od Asan, ćwiczeń nieskomplikowanych dla nowicjusza. Najczęściej jest to pozycja dziecka, kociego grzbietu, pozycja psa a następnie przechodzi do pozycji deski, w której dłonie muszą znajdować się pod ramionami, biodra lekko opadają w dół, a ciężar ciała spada między dłońmi a palcami stóp, na których stoimy.

 

Szkoły, studia jogi w Czerwionce-Leszczynach

Polecane studia jogi w Czerwionka - Leszczyny:

  1. SZKOŁA ZDROWIA mgr Mirosław Michalik tel: 600 695 516
  2. Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach tel: 32 431 89 55
  3. Fitness Club Omen tel: 505 835 277
  4. Fitness Club Atlas tel: 32 431 94 07
  5. Centrum Urody i Rehabilitacji RehaEsstetica tel: 32 427 02 76
Artykuły