Lekarz Neurochirurg Koszalin

Lekarz Neurochirurg Koszalin


Neurochirurg jest to lekarz medycyny, który specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu chorób i dolegliwości układu nerwowego.

Należy zgłosić się do neurochirurga w Koszalinie jeśli zauważymy takie dolegliwości jak:

 

Do neurochirurga w Koszalinie możemy udać się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, wtedy potrzebujemy skierowanie od lekarza rodzinnego. Lekarz neurochirurg przeprowadza wywiad z pacjentem i nim podejmie decyzję o sposobie leczenia, może zlecić tomografię komputerową, USG, rezonans magnetyczny lub rentgen. Badania te pozwalają specjaliście wykryć zmiany w obrębie układu nerwowego i wtedy też dobiera najskuteczniejszą metodę leczenia.

 

Neurochirurg z Koszalina może zastosować leczenie w formie:

 

Neurochirurg z Koszalina może zalecić również leczenie mało inwazyjne w znieczuleniu miejscowym jak: endoskopowe usunięcie przepukliny dysku, mikro discektomię odcinka szyjnego, laserową dekompresję krążka międzykręgowego lub lędźwiowego kręgosłupa, implantem elastycznym wykonać stabilizację kręgów lub cementowanie trzonu kręgosłupa.

Natomiast inwazyjne zabiegi wykonywane przez neurochirurga z Koszalina na oddziale szpitalnym wykonywane są pod okiem anestezjologa ponieważ pacjent otrzymuje narkozę i są to: operacje wycięcia guzów mózgu lub zmian nowotworowych, usunięcie krwiaków wewnątrzczaszkowych, operacje złamań kości czaszki lub związane z urazowymi uszkodzeniami powłok czaszki, usunięcie tętniaków mózgu. Neurochirurg w Koszalinie dokonuje także operacji dysku szyjnego lub dysku lędźwiowego kręgosłupa, nerwów obwodowych po urazach lub zmianach nowotworowych. Po leczeniu operacyjnym lekarz neurochirurg z Koszalina dodatkowo zleca farmakoterapię.

 

Neurochirurdzy z Koszalina – Poradnie, kliniki, prywatnie, na NFZ

W Koszalinie możemy znaleźć wielu specjalistów neurochirurgów. Najczęściej polecani to:

Artykuły