Usługi alpinistyczne na wysokościach Głogów

Usługi alpinistyczne na wysokościach Głogów


Prace na wysokości w Głogowie to prace wykonywane co najmniej metr nad ziemią. Prace alpinistyczne na wysokości wykonywane są na rusztowaniach, słupach, pomostach, drabinach. Najważniejsze to nie mieć lęku wysokości.

Prace alpinistyczne i wysokościowe w Głogowie są bardzo ryzykownymi pracami, często dochodzi do wypadków, dlatego osoba pracująca musi mieć ukończony specjalistyczny kurs BHP oraz odpowiednie szkolenie. Musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości. Takie kursy przydadzą się komuś kto pracuje na budowach, słupach energetycznych, kaskaderom oraz pracującym na platformach wiertniczych.

Pracownik, który wykonuje prace na wysokości w Głogowie powinien być odpowiedzialny, czujny oraz opanowany. Szybko musi poradzić sobie z zagrożeniem zdrowia i życia. Pracownik taki moze zostać wysłany przez pracodawcę na specjalistyczny kurs alpinisty przemysłowego. Na kursach takich pracownik poznaje odpowiednie przepisy oraz przechodzi zajęcia praktyczne. Po kursie musi zdać egzamin by móc pracować na wysokościach.

Każdy pracodawca musi zadbać o to, aby pracownik pracujący na wysokościach w Głogowie miał odpowiednie zabezpieczenie w razie upadku z wysokości zwane zasadą pierwszeństwa środków ochrony zbiorowej lub zastosowania szelek, które zabezpieczają przed upadkiem na ziemię. W trakcie takich pracy wyznaczony jest jeden pracownik, który odpowiedzialny jest za monitorowanie i bezpieczeństwo prac.

 

Kilka przypadków przyczyn wypadku przy pracy na wysokości:

 

Firmy alpinistyczne i prace wysokościowe w Głogowie

Miejsca pracy w Głogowie, w których można spotkać pracownika, który wykonuje prace na wysokościach:

  1. Usługi Alpinistyczne AlpProgress. PRACE Wysokościowe: Mycie elewacji, wycinka drzew Głogów i okolice, Ogrodowa 25, 67-210 Serby, tel, 663 918 178
  2. AlpRog. Specjalistyczne usługi wysokościowe. Rogalski S. Galileusza 8, 67-200 Głogów, tel. 513 150 883
  3. K-1. PHU. Łopaciński K. Rycerska 23, 67-200 Głogów, tel 607 468 668

 

Ile zarabia alpinista przy pracach na wysokościach?

Pracownicy przy pracach na wysokościach zarabiają od 3 tys do 6 tyś. Ich zarobki są zależne od wykonywanej pracy, firmy w której są zatrudnieni oraz ilości wykonanych usług.

Artykuły