Otolaryngolog Ruda Śląska

Otolaryngolog Ruda Śląska


Otolaryngolog z Rudy Śląskiej to lekarz specjalista, który zajmuje się trudnościami ze słyszeniem czy z nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Może przeprowadzać zabiegi operacyjne.

Aby zostać otolaryngologiem należy ukończyć 6 letnie studia medyczne, zdać egzaminy, podjąć 13-sto miesięczny staż. Po odbyciu stażu zaczyna 5 letnią specjalizację w kierunku otolaryngologii. Po zakończeniu specjalizacji lekarz zdaje Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. Jeśli uzyska pozytywny wynik, otrzymuje tytuł lekarza specjalisty otorynolaryngologii.

Otolaryngolog z Rudy Śląskiej ze względu na rozwój medycyny uczestniczy w konferencjach, sympozjach i zjazdach naukowych aby dowiedzieć się nowinek, które rozwiną jego specjalizację oraz pomogą w doskonaleniu jego praktyk lekarskich.

 

Jakie schorzenia leczy otolaryngolog?

 

Pacjent borykający się z częstymi infekcjami gardła, krtani czy bezdechem lub krwawieniami z nosa oraz szumem usznym powinien wybrać się do otolaryngologa w Rudzie Śląskiej. Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem, spyta o objawy jakie dokuczają pacjentowi, jak często się powtarzają. W ten sposób otolaryngolog będzie mógł wystawić diagnozę. Zacznie od badań wziernikiem, sprawdzi gardło, krtań, jamę nosową. Następnie zbada ucho zewnętrzne i błonę bębenkową. Będzie sprawdzał równowagę chorego oraz jego słyszalność. Jeśli z badań nie dojdzie do odpowiedniej diagnozy, może zlecić wykonanie badania RTG czy tomografii komputerowej lub endoskopii czy punkcji zatok.

 

Polecani lekarze Otolaryngolodzy z Rudy Śląskiej

Otolaryngolog polecany przez pacjentów z Rudy Śląskiej

Ile zarabia otolaryngolog?

Zarobki lekarzy są bardzo zróżnicowane, uzależnione są przede wszystkim od specjalizacji, stażu pracy oraz godzin nadliczbowych. Zarobek otolaryngologa zaczyna się od 5 tyś zł.

Artykuły