Proktolog Starogard na NFZ i prywatnie

Proktolog Starogard na NFZ i prywatnie


Proktolog ze Starogardu przyjmujący pacjentów na NFZ i prywatnie to lekarz, który zajmuj się zajmuje się chorobami końcowego odcinka przewodu pokarmowego: odbytnicy, kanału odbytu i odbytu. To specjalista, który diagnozuje i leczy hemoroidy, ropień około odbytniczy, szczelina odbytu, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Do proktologa w Starogardzie zgłaszają się pacjenci, którzy mają takie problemy zdrowotne jak:

 

Lekarz proktolog ze Starogardu przeprowadza obszerny wywiad z pacjentem. Pod czas pierwszej wizyty stosuje badanie per rectum, które krępuje pacjentów, jednak jest bardzo skuteczne we wstępnej diagnostyce. Po badaniu tym lekarz proktolog ze Starogardu ocenia stan części ciała i decyduje o dalszych badaniach.

Może wysłać pacjenta na:

 

Leczenie pacjenta przez proktologa na NFZ w Starogardzie jest bezpłatne ale wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego. By specjalista mógł podjąć leczenie, musi znać dolegliwości pacjenta oraz stopień zaawansowania schorzenia. Bardzo często proktolog ze Stargardu zaczyna leczenie za pomocą leków podawanych doustnie lub czopków doodbytniczych. Natomiast polipy czy torbiele trzeba usunąć chirurgicznie.

Proktolog ze Stargardu prywatnie nie wymaga skierowania ale wizyta ta związana jest z płatnością za leczenie u tego specjalisty. Cena wizyty w prywatnej poradni proktologicznej zależna jest od jej renomy jak i lokalizacji. W Starogardzie za konsultację z badaniem anoskopowym zapłacimy od 200 do 220 zł. Natomiast konsultacja wraz z badaniem per rectum to koszt od 150 do 180 zł. Warto poczytać opinie o lekarzu nim wybierzemy się do niego.

 

Lekarze proktolodzy ze Starogardu przyjmujący na NFZ i prywatnie

Artykuły