Wykładowca Piotrków Trybunalski

Wykładowca Piotrków Trybunalski


Wykładowca z Piotrkowa Trybunalskiego to osoba, która prowadzi wykład zamknięty lub otwarty na wyższej uczelni, organizuje program nauczania, grafik zajęć i formy zaliczania poszczególnych, prowadzonych przez siebie przedmiotów.

Aby zostać wykładowcą należy posiadać wykształcenie wyższe, nie być nigdy karanym dyscyplinarnie, mieć zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z praw publicznych.

 

Do obowiązków wykładowcy należy nauczanie w kieunkach:

 

Wykładowcy akademicki może być na akademii:

 

Dobrego wykładowcę echują zdolności interpersonalne i zawodowe. Jest wyrozumiały, cierpliwy oraz tolerancyjny. Potrafi przekazać wiedzę, którą zdobył na studiach czy dokształcaniu zawodowym. Jest życzliwy oraz pełen zaangażowania na wykładach dla studentów oraz słuchaczy naukowych. Każdy wykładowca ma wymagania wobec swoich studentów, którym zadaje ćwiczenia oraz prace do wykonania.

 

Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim

W Piotrkowie Trybunalskim znajduje się Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, która powstała w 1981 roku. Dziekanem na lata 2021-2024 jest dr hab. Natalia Wasilewska, Prodziekanem ds. Rozwoju dr Katarzyna Szymczyk, Prodziekanem ds. Kształcenia dr Jadwiga Kaczmarska-Krawczak a Dziekanem z Wydziału Filologiczno-Historycznego jest Jacek Bonarek. Obecnie na Wydziale pracuje 13 profesorów tytularnych i doktorów habilitowanych oraz 11 doktorów reprezentujących historię powszechną i historię Polski. Na uniwersytecie jest 14 kierunkow, na których kształcą się studenci.

 

Ile zarabia wykładowca?

Jeśli chodzi o wynagrodzenie wykładowcy to uzależnione jest ono od wynagrodzenia zasadniczego, dodatku od stażu, dodatku zadaniowego oraz od tytułu jaki posiada po swoim wykształcaniu. Kadra doktorancka dostaje dodatkowo profity oraz specjalny dodatek za prowadzenie seminarium, w których przygotowuje studentów do napisania własnej pracy dyplomowej. Bycie wykładowcą daje długie 3miesięczne wakacje, które są płatne.

Zarobki są zróżnicowane i nigdy jednakowe. Najniższy zarobek początkowego wykładowcy zaczyna się od 4 tyś a docenieni i doświaczeni wykładowcy zarabiają ponad 7 tyś zł.

Artykuły