Pucybut - czym się zajmuje i kim jest?

Pucybut - czym się zajmuje i kim jest?


Pucybut to osoba, która czyści i poleruje buty. Pucybut to zawód, który ginie w Polsce. Dawniej pucybuci czyścili buty stojąc na ulicach. Zawód ten nie był profesją, który budził szacunek wśród ludzi. Mimo tego dużo osób chciało wypastować swoje buty przemierzając drogę do pracy czy z pracy. Buty były podstawą elegancji i wiele mówiły o właścicielu. Zawód ten był wykonywany przez chłopców lub mężczyzn.

 

W Poznaniu możemy spotkać młodego pucybuta, który z ciekawości wyszedł na ulicę by sprawdzić czy znajdzie chętnych aby czyścić buty. Okazało się, ze znalazł wielu zwolenników, którzy skorzystali z jego usług. W ten sposób Pan Michał Breś z pomocą Pani Ewy Siwy, otworzył punkt czyszczenia butów w Starym Browarze, z którym podpisał umowę na świadczenie usług. Liczba klientów początkowo była bardzo małe, ale obecnie Pan Marcin nie nadąża z czyszczeniem butów dlatego też, zatrudnił kilku pracowników, którzy pomagają mu w usługach. Pan Michał odnosi się do butów z wielką pasją, czyści je na 100% i nie wyobraża sobie żeby mogło być inaczej. Ma swoich stałych jak i nowych klientów, dla których za pomocą swoich pracowników znajduje czas na wyczyszczenie butów. Do swojej pracy używają specjalnych past, szczoteczek czy pończoch.

Następnym pucybutem jest młody gdańszczanin Pan Igor Ciszkowski, we Wrzeszczu otworzył salon czyszczenia i pielęgnacji obuwia. Dodatkowym atutem w tej małej firmie jest także malowanie butów. Jego pomysł otworzenia takich usług, było to gdy młody gdańszczanin nie mógł znaleźć punktu aby mógł by oddać swoje buty do renowacji. Pan Igor swoje usługi prowadzi ze wspólniczką i nie narzekają na zlecenia. Kochają swoją pracę i pasje do butów. Do malowania butów używają farb akwarelowych, do czyszczenia specjalnych past a do modelowania buta mają małe urządzenie zwane aerografem.

W Warszawie, Olsztynie czy Krakowie znajdziemy kilka punktów pucybutów, którzy zajmują się czyszczeniem jak i renowacją obuwia. Używają produktów najwyższej jakości, robią to z pasją i potrafią czynić cuda. Do butów podchodzą indywidualnie i starają się aby klienta zadowolić w pełni.

 

Pucybuci w Polsce

Kilka nazw firm z Polski, które zajmują się profesją pucybuta:

 

Cena pucybuta – ile za usługi pucybuta?

Jeśli chodzi o cenę usługi, każdy klient przez pucybuta traktowany jest indywidualnie i przed przyniesieniem zawsze może skontaktować się z nimi telefonicznie i będzie wiedział ile będzie go kosztować renowacja czy czyszczenie obuwia.

Pucybut odświeży, przywróci blask, zaimpregnuje, wypoleruje każdy but aby klienci byli zadowoleni i mogli dalej cieszyć się swoimi butami.

Artykuły