Barista Otwock - Praca, zarobki, obowiązki

Barista Otwock - Praca, zarobki, obowiązki


Barista z Otwocka to osoba zawodowo zajmująca się parzeniem oraz podawaniem kawy. Obsługuje i zajmuje się konserwacją urządzeń używanych do przygotowania kawy.

Barista z Otwocka to człowiek, którego kawa jest pasją. Potrafi spełniać oczekiwania klienta, najlepiej zaparzyć kawę i ją odpowiednio podać. Jego znajomość na temat kawy jest bardzo szeroka, wie wszystko o pochodzeniu ziaren, sposobie palenia oraz składzie mieszanki.

Barista w Otwocku jest otwarty, uprzejmy, empatyczny oraz profesjonalny. Stara się pogłębiać swoją wiedzę, jeździ na szkolenia, pokazy parzenia kawy oraz stara się dokształcać w swoim zakresie poprzez czytanie literatury oraz artykułów internetowych.

 

Zakres obowiązków baristy:

 

Celem w pracy baristy jest parzenie i podawanie kawy oraz sporządzanie napojów kawowych, które są w menu kawiarni. Musi dobrać właściwy gatunek kawy, odpowiednie naczynie oraz proporcje składników i metodę parzenia kawy, zgodnie z wymaganiami gości lokalu.

Barista w Otwocku może pracować w kawiarni, restauracji, pubach, hotelach, pasażach handlowych, statkach dalekomorskich oraz imprezach plenerowych. Godziny jego pracy uzależnione są od godzin otwarcia i wielkości lokalu. Najczęściej barista z Otwocka pracuje od 8 do 12 godzin dziennie, praca zmianowa. Barista bardzo często musi pracować w niedzielę i święta.

 

Gdzie pracuje barista w Otwocku? Praca dla baristy

Wymienimy kilka dobrych kawiarni i restauracji w Otwocku, gdzie możemy spotkać doświadczonego baristę:

  1. Cafe Lokomotywa Galeria Forum ul. Hugona Kołłątaja 4

  2. BOOFFI ul. Hoża 2/5U

  3. Top Cafe Galeria ul. Kupiecka 2

  4. Miła Kawiarnia ul. Bazarowa 1

  5. Cash Point ul. Samorządowa 29

 

Ile zarabia barista? Zarobki baristy

Miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 3 250 PLN brutto. Wszystko zależy od jego doświadczenia i lokalu w którym pracuje. Dobrze doświadczony barista może zarobić ponad 4 tyś zł.

Artykuły